Par klubu

 

 

 

„Ideāls nav sasniedzams, bet mēs uz to tiecamies!

Tieši tur arī slēpjas mūsu vaļasprieka sarežģītība

un pievilcība.”

 

Žans –Pols Maass

 

 

 

Mēs priecājamies Jūs sveikt Skotu nokareno ausu kaķu mīļotāju kluba „BESTFOLD”  oficiālajā mājas lapā!

 

 

Mūsu klubs tika izveidots un reģistrēts 2013. gada 8. februārī.

 

SKMK „BESTFOLD” darbība tiek veikta pamatojoties uz kluba Statūtiem, Ciltsdarba nolikumu, atbilstoši LR Ministru kabineta noteikumiem Nr. 473 no 21.06.2011.

 

 

Klubs „BESTFOLD” ir pirmais un vienīgais klubs Baltijā, kur apvienojas audzētāji, kas nodarbojas ar vienas šķirnes kaķu selekciju un audzēšanu. Klubs nodarbojas ar šo neizsakāmi skaisto, neatkārtojamo Skotu nokareno ausu kaķu (Scottish Fold, Scottish Fold Longhair, Scottish Straight, Scottish Straight Longhair ) popularizēšanu.

 

 

Skotu nokareno ausu kaķus pavisam droši var uzskatīt par vienu no šobrīd populārākajām kaķu šķirnēm. Šīs šķirnes kaķu vaislas un selekcijas darbs ir ļoti sarežģīts, tas prasa padziļinātas zināšanas ģenētikā un daudz, daudz pacietības. Bez tam katram audzētājam ir jābūt lielai atbildības sajūtai, tikai ar mīlestības jūtām pret dzīvniekiem bieži vien ir par maz.

 

 

Par Kluba biedriem mēs vēlamies redzēt patstāvīgus, atbildīgus audzētājus, kas stingri ievēro Skotu nokareno ausu šķirnes kaķu ciltsdarba noteikumus, kuru pamatā ir rūpes par dzīvnieku veselību, atbildīga un pareiza vaislas pāru izvēle, augsts ciltsdarba un izstāžu reitings.

 

 

Ciltsdarbs, dokumentu noformēšanas process daudzviet ir aizgūts no tādām felinoloģiskām organizācijām kā CFA, TICA, kur audzētājs patstāvīgi veic felinoloģisko darbību: plāno ciltsdarbu, dzīvnieku pārošanu, nodarbojas ar vaislas dzīvnieku izvēli un selekciju, aktē metienus. Audzētājs ir pilnībā atbildīgs par kaķēnu metienu kvalitāti un to atbilstību šķirnes standartu prasībām.

 

 

Kluba Ciltsgrāmatā tiek reģistrēti kaķēnu metieni, ciltsraksti, izcelsmes sertifikāti, veikta šķirnes kaķu individuālā reģistrācija. Reģistrācijas žurnālā tiek ierakstītas audzētavas, kluba biedri u.tml.

 

 

Kluba valde.

 

Žaneta Zabrodska, Ingrīda Lasinska  – audzētājas ar vairāk kā 10 gadus ilgu profesionālā darba pieredzi Skotu nokareno ausu kaķu audzēšanā, diplomētas felinoloģes – instruktores. Audzētavas, kuru īpašnieces ir Žaneta Zabrodska un Ingrīda Lasinska, var lepoties ar augstas kvalitātes šķirnes dzīvniekiem un ne mazāk izciliem to pēcnācējiem. Šo audzētavu audzēkņi aktīvi ar augstiem sasniegumiem un izciliem panākumiem piedalās gan eiropeiska, gan amerikāniska formāta izstādēs. Par viņu panākumiem liecina apbalvojumi un augstie dzīvnieku tituli – World Champion,  WCF  Master,- kas iegūti prestižās kaķu izstādēs. Audzētavās izaugušie un selekcionētie dzīvnieki ir vairākkārtēji WCF ringu un šķirnes šovu laureāti un uzvarētāji.

 

 

Mēs vienmēr esam gatavas dalīties ar iegūtajām  zināšanām un uzkrāto pieredzi, piedāvājot kluba biedriem konsultācijas:

 

 

  •   ciltsdarbā izmantojamo dzīvnieku izvēlē;
  •   Skotu nokareno ausu kaķu kopšanā un turēšanā;
  •   veiksmīgas izstāžu karjeras veidošanā un grummingā;
  •   atbilstošas literatūras izvēlē par šķirni u.tml.;
  •   no profesionāļiem – felinologiem un veterināriem.

 

 

Kaķu selekcija ir skaista nodarbe un lielisks iemesls, lai apvienotos aizrautīgi cilvēki. Kluba galvenais uzdevums ir godīgs, atklāts, profesionāls un godprātīgs darbs par labu felinoloģijai.

 

 

Visiem Skotu nokareno ausu kaķu audzētājiem gribam novēlēt veiksmi izstādēs un ciltsdarba veikšanā! Mēs vienmēr esam gatavas atbildēt uz visiem Jūsu jautājumiem, darīt visu jūsu attīstības un kaķu šķirnes, kuru jūs esat izvēlējušies, uzlabošanas labā.

 

 

 

Laipni lūdzam mūsu klubā !

 

 

 

 bord-v

 

  

Comments are closed.